OpenChurch (8.x-2.0-rc4) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Cost
is: Kostnaður

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Audio
is: Hljóð

en: Event
is: Viðburður

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Off
is: Af

en: Footer
is: Fótur

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Phone
is: Sími

en: Events
is: Viðburðir

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Blog
is: Blogg

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
