OpenChurch (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Cost
nl: Kostprijs

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Event
nl: Evenement

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Email
nl: E-mail

en: Menu item
nl: Menuonderdeel

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Off
nl: Uit

en: Footer
nl: Voet

en: Welcome
nl: Welkom

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Gallery
nl: Album

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Desc
nl: Aflopend

en: Events
nl: Evenementen

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Position
nl: Positie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ago
nl: geleden

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Apply
nl: Toepassen

en: When
nl: Wanneer

en: Administrator
nl: Beheerder

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: About
nl: Over

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Staff
nl: Personeel

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Gallery Image
nl: Albumafbeelding

en: Header top
nl: Bovenzijde kop

en: Header bottom
nl: Onderzijde kop

en: Your virtual face or picture.
nl: Uw foto of afbeelding.

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: All content
nl: Alle inhoud

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Main background
nl: Algemene achtergrond

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Contact Us
nl: Contact

en: Asc
nl: Oplopend

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Image to be shown if no image is uploaded.
nl: Afbeelding die getoond wordt wanneer er geen afbeelding is geüpload.

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Site header
nl: Site kop

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: My site
nl: Mijn site

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: Website feedback
nl: Website-feedback

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML
