OpenChurch (8.x-2.4) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Images
th: รูปภาพ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: On
th: เปิด

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Link
th: ลิงค์

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Email
th: อีเมล

en: Menu item
th: เมนูย่อย

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Logo
th: โลโก้

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Media
th: สื่อ

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Blog
th: บล็อก

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Video
th: วีดีโอ

en: Link color
th: สีของลิงก์

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Staff
th: พนักงาน

en: Header top
th: ด้านบนของส่วนหัว

en: Header bottom
th: ด้านล่างของส่วนหัว

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Footer fourth
th: ท้ายส่วนที่สี่

en: Image to be shown if no image is uploaded.
th: ภาพที่จะแสดงถ้าไม่มีภาพอัพโหลด

en: Footer fifth
th: ท้ายส่วนที่ห้า
