OpenChurch (8.x-2.4) - en to da translation catalogue (102 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Cost
da: Omkostning

en: On
da: Tilsluttet

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Audio
da: Lyd

en: Event
da: Begivenhed

en: Picture
da: Billede

en: Email
da: E-mail

en: Menu item
da: Menupunkt

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Welcome
da: Velkommen

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Gallery
da: Galleri

en: Phone
da: Telefon

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Text color
da: Tekstfarve

en: User login
da: Log ind

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ago
da: siden

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Link color
da: Linkfarve

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: When
da: Hvornår

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Where
da: Hvor

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Staff
da: Ansatte

en: @interval ago
da: @interval siden

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: All content
da: Alt indhold

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Triptych first
da: Triptykon første

en: Triptych middle
da: Triptykon midt

en: Triptych last
da: Triptykon sidste

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: Asc
da: Stigende

en: Footer first
da: Sidefod først

en: Footer second
da: Sidefod anden

en: Footer third
da: Sidefod tredje

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Footer fourth
da: Sidefod fjerde

en: Image to be shown if no image is uploaded.
da: Billede der vises hvis der ikke er uploadet et billede.

en: Site header
da: Sidehovede

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: My site
da: Mit site

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: @interval hence
da: om @interval
