OpenChurch (8.x-2.4) - en to nn translation catalogue (54 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Description
nn: Beskriving

en: On
nn: På

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Help
nn: Hjelp

en: Event
nn: Hending

en: Picture
nn: Bilete

en: Menu item
nn: Menydel

en: All
nn: Alle

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Phone
nn: Telefon

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Blog
nn: Blogg

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: - All -
nn: - Alle -

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Header bottom
nn: Topptekst botn

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Sidebar first
nn: Sidestolpe fyrst

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Sidebar second
nn: Sidestolpe neste

en: Triptych first
nn: Triptych fyrste

en: Triptych middle
nn: Triptych midten

en: Triptych last
nn: Tritych siste

en: Main background
nn: Hovudbakgrunn

en: Sidebar background
nn: Bakgrunn for sidestolpe

en: Footer background
nn: Bakgrunn for botntekst

en: Title and slogan
nn: Tittel og slagord
