OpenChurch Core (3.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Author
fr: Auteur

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Latest Articles
fr: Derniers articles

en: More
fr: Plus

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Event
fr: Évènement

en: Attachment
fr: Élément joint

en: All
fr: Tout

en: Page title
fr: Titre de page

en: Block
fr: Bloc

en: Footer
fr: Pied de page

en: Location
fr: Emplacement

en: Gallery
fr: Galerie

en: Address
fr: Adresse

en: Sort by
fr: Trier par

en: Map
fr: Carte

en: Your Email
fr: Votre Courriel

en: author
fr: auteur

en: Video
fr: Vidéo

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Connect
fr: Connexion

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Card
fr: Fiche

en: @interval ago
fr: Il y a @interval

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Recent content.
fr: Contenu récent.

en: @interval hence
fr: Dans @interval
