OpenChurch Core (3.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Images
pt: Imagens

en: Author
pt: Autor

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: Description
pt: Descrição

en: Latest Articles
pt: Últimos Artigos

en: Administration
pt: Administração

en: More
pt: Mais

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Quote
pt: Citar

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Por defeito

en: Event
pt: Evento

en: Attachment
pt: Anexo

en: All
pt: Todos

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Location
pt: Localização

en: Gallery
pt: Galeria

en: Address
pt: Morada

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Map
pt: Mapa

en: author
pt: autor

en: Video
pt: Vídeo

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Card
pt: Cartão

en: @interval ago
pt: @interval atrás

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: Recent content.
pt: Conteúdo recente.

en: @interval hence
pt: @interval a contar deste momento
