OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc1) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Help
pl: Pomoc

en: Menu item
pl: Element menu

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: ago
pl: temu

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Blue Lagoon
pl: Niebieska laguna

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Header bottom
pl: Kolor dolnej części nagłówka

en: Slate
pl: Popielaty

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Triptych first
pl: Pierwszy tryptyk

en: Triptych middle
pl: Środkowy tryptyk

en: Triptych last
pl: Ostatni tryptyk

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Plum
pl: Śliwka

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
