OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc4) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Menu item
de: Menüpunkt

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: ago
de: her

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Blue Lagoon
de: Blue Lagoon (Blaue Lagune)

en: Posted
de: Gesendet

en: Header top
de: Kopfzeile oben

en: Header bottom
de: Kopfzeile unten

en: Slate
de: Schiefer

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Triptych first
de: Erstes Drittel

en: Triptych middle
de: Mittleres Drittel

en: Triptych last
de: Letztes Drittel

en: Main background
de: Haupthintergrund

en: Sidebar background
de: Hintergrund der Seitenleiste

en: Footer background
de: Hintergrund der Fußzeile

en: Plum
de: Pflaume

en: Title and slogan
de: Titel und Slogan

en: Firehouse
de: Feuerwehrhaus

en: Ice
de: Eis

en: Footer first
de: Fußzeile 1

en: Footer second
de: Fußzeile 2

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Footer fourth
de: Fußzeile 4

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: Footer fifth
de: Fußzeile 5

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date
