OpenChurch Theme (8.x-2.0-rc6) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Menu item
nl: Menuonderdeel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: ago
nl: geleden

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Header top
nl: Bovenzijde kop

en: Header bottom
nl: Onderzijde kop

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Triptych first
nl: Eerste paneel drieluik

en: Triptych middle
nl: Middelste paneel drieluik

en: Triptych last
nl: Laatste paneel drieluik

en: Main background
nl: Algemene achtergrond

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Footer first
nl: Eerste voettekst

en: Footer second
nl: Tweede voettekst

en: Footer third
nl: Derde voettekst

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Footer fourth
nl: Vierde voettekst

en: Site header
nl: Site kop

en: Footer fifth
nl: Vijfde voettekst

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date
