Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to be translation catalogue (31 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Description
be: Апісанне

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Reset
be: Скінуць

en: - None -
be: - Нічога -

en: Main
be: Галоўнае

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Configuration
be: Налады

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Install
be: Усталяваць

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Space
be: Прабел

en: About
be: Аб

en: Relations
be: Сувязі

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Comma
be: Коска

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Completed @current of @total.
be: Завершана @current з @total.

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display with prefix and suffix.
be: Паказаць з прэфіксамі і суфіксамі.

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Display prefix and suffix
be: Паказваць прыстаўку і суфікс
