Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to bs translation catalogue (15 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Comma
bs: Zarez

en: An error has occurred.
bs: Desila se greška.
