Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Precision
cy: Trachywiredd

en: Decimal point
cy: Pwynt degol

en: Initializing.
cy: Yn ymgychwyn.

en: An error has occurred.
cy: Mae gwall wedi digwydd.
