Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Install
jv: Dipasang

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Space
jv: Spasi

en: About
jv: Ngenani

en: Relations
jv: Relasi

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Comma
jv: Koma

en: Initializing.
jv: Kenalan.

en: An error has occurred.
jv: Ānā kesalahan.

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Completed @current of @total.
jv: Nglengkapi @current sākā @total.

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan

en: Display with prefix and suffix.
jv: Tampilna karo awalan lan akhiran.
