Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to am translation catalogue (14 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Precision
am: ትክክልነት

en: Decimal marker
am: የአስርዮሽ መለያ

en: Initializing.
am: በማስነሳት ላይ።

en: An error has occurred.
am: ስህተት ተፈጥሯል።

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Completed @current of @total.
am: ከ @total ያህል @current ተጠናቋል።

en: Thousand marker
am: የሺህኛ መለያ
