Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Install
bn: ইন্সটল

en: Space
bn: স্পেস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Initializing.
bn: প্রস্তুতি চলছে...
