Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Main
da: Primær

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Node types
da: Indholdstyper

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Install
da: Installér

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Precision
da: Præcision

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
da: Det samlede antal cifre som skal gemmes i databasen, inklusive dem til højre for kommaet.

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Decimal marker
da: Decimalmarkør

en: Space
da: Mellemrum

en: About
da: Om

en: Relations
da: Relationer

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: Initializing.
da: Initialiserer.

en: An error has occurred.
da: Der er opstået en fejl.

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Completed @current of @total.
da: @current af @total fuldført.

en: Price value
da: Pris værdi

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: Display with prefix and suffix.
da: Vis med præfiks og suffiks.

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: Thin space
da: Tyndt mellemrum

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Display prefix and suffix
da: Vis præfiks og suffiks

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
da: Skalér
