Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Reset
el: Επαναφορά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Space
el: Διάστημα

en: About
el: Περί

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Comma
el: Κόμμα

en: Initializing.
el: Αρχικοποίηση.

en: An error has occurred.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα.

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Completed @current of @total.
el: Ολοκληρώθηκαν @current από @total.

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: Display with prefix and suffix.
el: Εμφάνιση με πρόθεμα και επίθεμα.

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Thin space
el: Λεπτό κενό

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.

en: Display prefix and suffix
el: Εμφάνιση προθέματος και επιθέματος

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
el: Κλίμακα
    στο πλαίσιο: δεκαδικά ψηφία
