Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to et translation catalogue (35 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Description
et: Kirjeldus

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Reset
et: Tühista

en: - None -
et: - Puudub -

en: Vocabularies
et: Sõnastikud

en: Node types
et: Sisutüübid

en: Configuration
et: Seadistus

en: Maximum length
et: Maksimaalne pikkus

en: Install
et: Paigalda

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: Precision
et: Täpsus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
et: Kogu andmebaasi salvestatava numbri pikkus koos komakohast paremale jäävate numbritega.

en: The number of digits to the right of the decimal.
et: Numbrite arv komakohast paremal.

en: Decimal marker
et: Komakoha tähis

en: Space
et: Ruum

en: About
et: Programmist

en: Relations
et: Seosed

en: Decimal point
et: punkt

en: Comma
et: koma

en: Initializing.
et: Lähtestamine.

en: An error has occurred.
et: Esines viga.

en: The maximum length of the field in characters.
et: Välja maksimaalne pikkus sümbolites.

en: Completed @current of @total.
et: Lõpetatud @current / @total-st.

en: Thousand marker
et: Tuhandete eraldaja

en: Display with prefix and suffix.
et: Kuva koos eesliite ja järelliitega.

en: Apostrophe
et: Ülakoma

en: Thin space
et: Õhuke ruum

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: %name: may not be longer than @max characters.
et: %name: ei tohi olla pikem kui @max märki.

en: Display prefix and suffix
et: Kuva eesliide ja järelliide

en: Textfield size: @size
et: Tekstivälja suurus: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
et: Mastaap
