Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Reset
eu: Garbitu

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Node types
eu: Nodo motak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Install
eu: Instalatu

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: About
eu: (r)i buruz

en: Relations
eu: Harremanak

en: Comma
eu: Koma

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Completed @current of @total.
eu: @total-(e)tik @current osatu dira.
