Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Reset
fi: Palauta

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Main
fi: Pää

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Node types
fi: Sisältötyypit

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Install
fi: Asenna

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: Space
fi: Välilyönti

en: About
fi: Tietoja

en: Relations
fi: Suhteet

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Comma
fi: Pilkku

en: Initializing.
fi: Aloitetaan

en: An error has occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Completed @current of @total.
fi: @current / @total valmiina.

en: Thousand marker
fi: Tuhat-merkki

en: Display with prefix and suffix.
fi: Näytä etuliitteen ja päätteen kanssa.

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: Thin space
fi: Ohut väli

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Display prefix and suffix
fi: Näytä etu- ja loppuliite

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
