Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (29 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Reset
gl: Reiniciar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Node types
gl: Tipos de nodo

en: Configuration
gl: Configuración

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Install
gl: Instalar

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: Space
gl: Espazo

en: About
gl: Información

en: Relations
gl: Relacións

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Comma
gl: Coma

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Completed @current of @total.
gl: Completaronse @current de @total.

en: Thousand marker
gl: Indicador de millares

en: Display with prefix and suffix.
gl: Amosar con prefixo e sufixo.

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe
