Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Reset
he: איתחול

en: - None -
he: - ללא -

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Node types
he: סוכי תוכן

en: Configuration
he: הגדרות

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Install
he: התקנה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Precision
he: דיוק

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: Space
he: רווח

en: About
he: אודות

en: Relations
he: יחסים

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Comma
he: פסיק

en: Initializing.
he: מאתחל.

en: An error has occurred.
he: ארעה שגיאה.

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Completed @current of @total.
he: הושלמו @current מתוך @total.
