Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Configuration
hr: Postavke

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Install
hr: Instaliraj

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Precision
hr: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hr: Ukupan broj znamenki koje će se spremati u bazu podataka, uključujući i one desno od decimalnog zareza.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Space
hr: Razmak

en: About
hr: Opis

en: Relations
hr: Odnosi

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Comma
hr: Zarez

en: Initializing.
hr: Pokretanje.

en: An error has occurred.
hr: Došlo je do pogreške.

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Completed @current of @total.
hr: Završeno @current od @total.

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display with prefix and suffix.
hr: Prikaži s prefiksom i sufiksom.
