Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Node types
oc: Tipes de nosèls

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Install
oc: Installar

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Space
oc: Espace

en: About
oc: A prepaus

en: Relations
oc: Relacions

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: Initializing.
oc: Inicializacion.

en: An error has occurred.
oc: Una error s'es produita.

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Completed @current of @total.
oc: @current sus @total acabats.

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display with prefix and suffix.
oc: Aficha amb lo prefix e lo sufix.
