Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Node types
fa: انواع گره

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Install
fa: نصب

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Precision
fa: دقت

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fa: مجموع تعداد ارقامی که در مخزن داده ذخیره شود، شامل ارقامی که در سمت راست اعشار قرار می‌گیرد.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fa: تعداد ارقام سمت راست اعشار.

en: Decimal marker
fa: علامت اعشار

en: Space
fa: فاصله

en: About
fa: درباره

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Comma
fa: کاما

en: Initializing.
fa: پیاده سازی.

en: An error has occurred.
fa: خطایی رخ داده است.

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.

en: Completed @current of @total.
fa: @current از @total تکمیل شده است.

en: Thousand marker
fa: علامت هزارگان

en: Display with prefix and suffix.
fa: نمایش با پیشوند و پسوند.
