Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to sr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Description
sr: Опис

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Size of textfield
sr: Величина текстуалног поља

en: Precision
sr: Прецизност

en: Decimal marker
sr: Децимална ознака

en: Initializing.
sr: Иницијализација.

en: An error has occurred.
sr: Дошло је до грешка.

en: Placeholder
sr: Резервисано место

en: Completed @current of @total.
sr: Завршено @current од @total.

en: Thousand marker
sr: Ознака хиљаде

en: %name: may not be longer than @max characters.
sr: %name: не дуже од @max знакова.
