Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Main
sv: Huvudinställningar

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Node types
sv: Nodtyper

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Install
sv: Installera

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sv: Det totala antalet siffror att lagra i databasen, inklusive de till höger om decimalen.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Space
sv: Blanksteg

en: About
sv: Om

en: Relations
sv: Relationer

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Comma
sv: Komma

en: Initializing.
sv: Initierar.

en: An error has occurred.
sv: Ett fel har uppstått.

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Completed @current of @total.
sv: Slutförde @current av @total.

en: Price value
sv: Prisvärde

en: Thousand marker
sv: Tusentalsavgränsare

en: Display with prefix and suffix.
sv: Visa med prefix och suffix.

en: Apostrophe
sv: Apostrof

en: Thin space
sv: Tunt utrymme

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Display prefix and suffix
sv: Visa prefix och suffix

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
sv: Skala
