Open clinic (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Node types
th: ประเภทโหนด

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Space
th: ช่องว่าง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Decimal point
th: จุดทศนิยม

en: Comma
th: จุลภาค

en: Initializing.
th: กำลังเริ่มต้น

en: An error has occurred.
th: มีัปัญหาเกิดขึ้น

en: Completed @current of @total.
th: เสร็จสิ้น @current จาก @total

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.
