Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (137 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Tags
hu: Címkék

en: ERROR
hu: HIBA

en: root
hu: gyökér

en: Label
hu: Címke

en: 15 Minutes
hu: 15 perc

en: View
hu: Megtekintés

en: name
hu: név

en: Email
hu: E-mail

en: Year
hu: Év

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Month
hu: Hónap

en: Amount
hu: Összeg

en: email
hu: e-mail

en: Payment
hu: Fizetés

en: Example
hu: Példa

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Color
hu: Szín

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Commerce
hu: Bolt

en: Stripe
hu: Csíkozás

en: Manual
hu: Kézi

en: Limit
hu: Korlát

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Fixed
hu: Rögzített

en: The message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: White
hu: Fehér

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: Blue
hu: Kék

en: 5 Minutes
hu: 5 perc

en: 10 Minutes
hu: 10 perc

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Euro
hu: Euró

en: US Dollar
hu: USA dollár

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Account
hu: Saját adatok

en: Canadian Dollar
hu: Kanadai dollár

en: Or
hu: Vagy

en: Contribute
hu: Közreműködés

en: Member
hu: Tag

en: Errors
hu: Hibák

en: Pound Sterling
hu: Angol font

en: Australian Dollar
hu: Ausztrál dollár

en: Swiss Franc
hu: Sváci frank

en: Czech Koruna
hu: Cseh korona

en: Danish Krone
hu: Dán korona

en: Hong Kong Dollar
hu: Hongkongi dollár

en: Norwegian Krone
hu: Norvég korona

en: New Zealand Dollar
hu: Új-zélandi dollár

en: Swedish Krona
hu: Svéd korona

en: Singapore Dollar
hu: Szingapúri dollár

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: Yen
hu: Jen

en: Mexican Peso
hu: Mexikói peso

en: host
hu: hoszt

en: And
hu: És

en: Payment Method
hu: Fizetés módja

en: Guarani
hu: Guaraní

en: NEW
hu: ÚJ

en: transactions
hu: tranzakciók

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: updates
hu: frissítések

en: Api Key
hu: API-kulcs

en: Bank Transfer
hu: Banki átutalás

en: Verb
hu: Ige

en: Contributor
hu: Közreműködő

en: Quarter
hu: Negyed

en: Payload
hu: Terhelés

en: Afghani
hu: Afgháni

en: Netherlands Antillean Guilder
hu: Holland Antillák gulden

en: Argentine Peso
hu: Argentin peso

en: Aruban Florin
hu: Arubai guilder

en: Azerbaijanian Manat
hu: Azerbajdzsáni új manat

en: Brunei Dollar
hu: Brunei dollár

en: Brazilian Real
hu: Brazil reál

en: Bahamian Dollar
hu: Bahamai dollár

en: Belize Dollar
hu: Belizei dollár

en: Congolese Franc
hu: Kongói frank

en: Chilean Peso
hu: Chilei peso

en: Yuan Renminbi
hu: Jüan

en: Colombian Peso
hu: Kolumbiai peso

en: Dominican Peso
hu: Dominikai peso

en: Algerian Dinar
hu: Algériai dinár

en: Egyptian Pound
hu: Egyiptomi font

en: Ethiopian Birr
hu: Etiópiai birr

en: Falkland Islands Pound
hu: Falklandi font

en: Gibraltar Pound
hu: Gibraltári font

en: Indian Rupee
hu: Indiai rúpia

en: Jamaican Dollar
hu: Jamaicai dollár

en: Kenyan Shilling
hu: Kenyai schilling

en: Cayman Islands Dollar
hu: Kajmán-szigeteki dollár

en: Lebanese Pound
hu: Libanoni font

en: Sri Lanka Rupee
hu: Srí Lankai rúpia

en: Liberian Dollar
hu: Libériai dollár

en: Loti
hu: Meloti

en: Malaysian Ringgit
hu: Malajziai ringgit

en: Nepalese Rupee
hu: Nepáli rúpia

en: Philippine Peso
hu: Fülöp-szigeteki peso

en: Qatari Rial
hu: Katari riál

en: Romanian Leu
hu: Román lej

en: Serbian Dinar
hu: Szerb dínár

en: Saudi Riyal
hu: Szaúdi riál

en: Solomon Islands Dollar
hu: Salamon-szigeteki dollár

en: Saint Helena Pound
hu: Szent Ilona-i font

en: Somali Shilling
hu: Szomáliai schilling

en: Turkish Lira
hu: Török líra

en: Trinidad and Tobago Dollar
hu: Trinidad és Tobagói dollár

en: New Taiwan Dollar
hu: Tajvani dollár

en: Tanzanian Shilling
hu: Tanzániai schilling

en: Hryvnia
hu: Hrivnya

en: CFA Franc BEAC
hu: CFA FRANK 1* (BEAC)

en: East Caribbean Dollar
hu: Kelet-karibi dollár

en: CFA Franc BCEAO
hu: CFA Frank (BCEAO)

en: CFP Franc
hu: CFP Frank

en: Yemeni Rial
hu: Jemeni riál

en: Zambian Kwacha
hu: Zambiai kwacha

en: Russian Ruble
hu: Orosz rubel

en: orders
hu: rendelések

en: Checked
hu: Ellenőrizve

en: Moroccan Dirham
hu: Marokkói dirham

en: Som
hu: Szom

en: The @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: Label: @label
hu: Címke: @label
