Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (120 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Quantity
pl: Ilość

en: Tags
pl: Tagi

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: root
pl: główny

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: name
pl: nazwa

en: Year
pl: Rok

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Month
pl: Miesiąc

en: Amount
pl: Ilość

en: email
pl: e-mail

en: Payment
pl: Płatność

en: Example
pl: Przykład

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Color
pl: Kolor

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Manual
pl: Ręczne

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Fixed
pl: Sztywny

en: The message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: White
pl: Biały

en: Donate
pl: Darowizna

en: Flexible
pl: Elastyczny

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: Blue
pl: Niebieski

en: Context
pl: Kontekst

en: Account
pl: Konto

en: Canadian Dollar
pl: Dolar kanadyjski

en: Or
pl: Lub

en: Errors
pl: Błędy

en: Australian Dollar
pl: Dolar australijski

en: Swiss Franc
pl: Frank szwajcarski

en: Danish Krone
pl: Korona duńska

en: Hong Kong Dollar
pl: Dolar hongkoński

en: Norwegian Krone
pl: Korona norweska

en: New Zealand Dollar
pl: Dolar nowozelandzki

en: Swedish Krona
pl: Korona Szwedzka

en: Singapore Dollar
pl: Dolar singapurski

en: Redirect URL
pl: URL przekierowania

en: Credit card
pl: Karta kredytowa

en: Yen
pl: Jen

en: Mexican Peso
pl: peso meksykańskie

en: And
pl: i

en: Payment Method
pl: Metoda płatności

en: NEW
pl: NOWY

en: transactions
pl: transakcje

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Bank Transfer
pl: Przelew bankowy

en: Payload
pl: Ładunek

en: Afghani
pl: Afgani

en: Netherlands Antillean Guilder
pl: Holenderski Gulden Antylski

en: Argentine Peso
pl: Peso argentyńskie

en: Aruban Florin
pl: Florin arubański

en: Azerbaijanian Manat
pl: Manat Azerski

en: Brunei Dollar
pl: Dolar Brunei

en: Brazilian Real
pl: Real brazylijski

en: Bahamian Dollar
pl: Dolar bahamski

en: Belize Dollar
pl: Dolar Belize

en: Congolese Franc
pl: Frank kongijski

en: Chilean Peso
pl: Peso chilijskie

en: Colombian Peso
pl: Peso kolumbijskie

en: Dominican Peso
pl: Peso dominikańskie

en: Algerian Dinar
pl: Dolar algierski

en: Egyptian Pound
pl: Funt egipski

en: Ethiopian Birr
pl: Birr etiopejski

en: Falkland Islands Pound
pl: Funt falklandzki

en: Gibraltar Pound
pl: Funt gibraltarski

en: Indian Rupee
pl: Rupia indyjska

en: Jamaican Dollar
pl: Dolar jamajski

en: Kenyan Shilling
pl: Szyling kenijski

en: Cayman Islands Dollar
pl: Dolar kajmański

en: Lebanese Pound
pl: Funt libański

en: Sri Lanka Rupee
pl: Rupia Sri Lanki

en: Liberian Dollar
pl: Dolar liberyjski

en: Kyat
pl: kiat

en: Pataca
pl: pataca

en: Malaysian Ringgit
pl: Ringgit malezyjski

en: Naira
pl: naira

en: Nepalese Rupee
pl: Rupia nepalska

en: Balboa
pl: balboa

en: Philippine Peso
pl: Peso filipińskie

en: Qatari Rial
pl: Rial katarski

en: Romanian Leu
pl: Lej rumuński

en: Serbian Dinar
pl: Dinar serbski

en: Saudi Riyal
pl: Rial saudyjski

en: Solomon Islands Dollar
pl: Dolar Wysp Salomona

en: Saint Helena Pound
pl: Funt Świętej Heleny

en: Somali Shilling
pl: Szyling somalijski

en: Turkish Lira
pl: Lira turecka

en: Trinidad and Tobago Dollar
pl: Dolar Trynidad i Tobago

en: New Taiwan Dollar
pl: Nowy dolar tajwański

en: Tanzanian Shilling
pl: Szyling tanzański

en: Hryvnia
pl: Hrywna

en: CFA Franc BEAC
pl: Frank CFA BEAC

en: East Caribbean Dollar
pl: Dolar wschodniokaraibski

en: CFA Franc BCEAO
pl: Frank CFA BCEAO

en: CFP Franc
pl: Frank CFP

en: Yemeni Rial
pl: Rial jemeński

en: Zambian Kwacha
pl: Kwacha zambijska

en: conversations
pl: rozmowy

en: Russian Ruble
pl: Rubel rosyjski

en: DISABLED
pl: WYŁĄCZONE

en: orders
pl: zamówienia

en: PayPal API
pl: API PayPal

en: Checked
pl: Sprawdzone

en: Moroccan Dirham
pl: dirham marokański

en: The @type %title has been deleted.
pl: Usunięto @type %title.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Status Details
pl: Szczegóły statusu
