Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Tags
pt: Etiquetas

en: root
pt: raiz

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Year
pt: Ano

en: Host
pt: Servidor

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Month
pt: Mês

en: Amount
pt: Quantia

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Color
pt: Cor

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Limit
pt: Limite

en: Query
pt: Consulta

en: Fixed
pt: Fixo

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Debug
pt: Depuração

en: Administrator
pt: Administrador

en: Context
pt: Contexto

en: Or
pt: Ou

en: And
pt: E

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
