Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: root
cy: gwreiddyn

en: View
cy: Gweld

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Month
cy: Mis

en: Payment
cy: Taliad

en: Week
cy: Wythnos

en: Day
cy: Dyddiad

en: Color
cy: Lliw

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Limit
cy: Terfyn

en: Query
cy: Ymholiad

en: The message has been sent.
cy: Mae'r neges wedi ei yrru.

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Blue
cy: Glas

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Account
cy: Cyfrif

en: Credit card
cy: Cerdyn credyd

en: REJECTED
cy: GWRTHODWYD

en: host
cy: gwesteiwr

en: And
cy: Ac

en: Guarani
cy: Gwarani
