Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Quantity
da: Mængde

en: ERROR
da: FEJL

en: root
da: rod

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: name
da: navn

en: Email
da: E-mail

en: Year
da: År

en: Host
da: Værtsnavn

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Month
da: Måned

en: Amount
da: Beløb

en: email
da: e-mail

en: Payment
da: Betaling

en: Example
da: Eksempel

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: Color
da: Farve

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Stripe
da: Stribe

en: Manual
da: Manuel

en: Limit
da: Grænse

en: Query
da: Forespørgsel

en: Fixed
da: Fast

en: The message has been sent.
da: Beskeden er sendt.

en: White
da: Hvid

en: Donate
da: Donér

en: Flexible
da: Fleksibel

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Subscription
da: Abonnement

en: Blue
da: Blå

en: Context
da: Kontekst

en: Account
da: Konto

en: Canadian Dollar
da: Canadiske dollar

en: Or
da: Eller

en: Contribute
da: Bidrag

en: Member
da: Medlem

en: Errors
da: Fejl

en: Australian Dollar
da: Australske dollar

en: Swiss Franc
da: Schweizerfranc

en: Danish Krone
da: Danske kroner

en: Hong Kong Dollar
da: Hong Kong-dollar

en: Norwegian Krone
da: Norske kroner

en: New Zealand Dollar
da: New Zealand-dollar

en: Swedish Krona
da: Svenske kronar

en: Singapore Dollar
da: Singaporeanske dollar

en: Redirect URL
da: Omdirigér til URL

en: Credit card
da: Kreditkort

en: REJECTED
da: AFVIST

en: host
da: værtsnavn

en: And
da: Og

en: Payment Method
da: Betalingsmetode

en: NEW
da: NY

en: Warnings
da: Advarsler

en: updates
da: opdateringer

en: Bank Transfer
da: Bankoverførsel

en: Contributor
da: Bidragyder

en: Netherlands Antillean Guilder
da: Nederlandske Antiller-gylden

en: Argentine Peso
da: Argentinske peso

en: Aruban Florin
da: Aruba-florin

en: Russian Ruble
da: Russiske Rubler

en: orders
da: ordrer

en: Checked
da: Markeret

en: The @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Status Details
da: Statusdetaljer
