Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (52 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: root
el: ρίζα

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Year
el: Έτος

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Month
el: Μήνας

en: Amount
el: Ποσό

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Color
el: Χρώμα

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Fixed
el: Σταθερό

en: The message has been sent.
el: Το μήνυμα στάλθηκε.

en: White
el: Λευκό

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Blue
el: Μπλε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Euro
el: Ευρώ

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Canadian Dollar
el: Δολλάριο Καναδά

en: Or
el: Ή

en: Australian Dollar
el: Δολλάριο Αυστραλίας

en: Hong Kong Dollar
el: Δολλάριο Χονγκ Κονγκ

en: New Zealand Dollar
el: Δολλάριο Νέας Ζηλανδίας

en: Swedish Krona
el: Σουηδική Κορώνα

en: Singapore Dollar
el: Δολλάριο Σιγκαπούρης

en: Credit card
el: Πιστωτική κάρτα

en: host
el: υπολογιστής βάσης

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Argentine Peso
el: Πέσο Αργεντινής

en: Brunei Dollar
el: Δολλάριο Μπρουνέι

en: Brazilian Real
el: Ρεάλ Βραζιλίας

en: Turkish Lira
el: Τουρκική Λίρα

en: Russian Ruble
el: Ρωσικά Ρούβλια

en: Checked
el: Ελέγχθηκε

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.
