Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (55 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Tags
gl: Etiquetas

en: root
gl: raíz

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: name
gl: nome

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Year
gl: Ano

en: Host
gl: Anfitrión

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Month
gl: Mes

en: Amount
gl: Cantidade

en: email
gl: correo electrónico

en: Payment
gl: Pagamento

en: Example
gl: Exemplo

en: Week
gl: Semana

en: Day
gl: Día

en: Color
gl: Cor

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Limit
gl: Límite

en: Query
gl: Consulta

en: The message has been sent.
gl: Enviouse a mensaxe.

en: White
gl: Branco

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Debug
gl: Depuración

en: Subscription
gl: Subscribirse

en: Blue
gl: Azul

en: Administrator
gl: Administrador

en: Context
gl: Contexto

en: Account
gl: Conta

en: Canadian Dollar
gl: Dólar canadiense

en: Or
gl: Ou

en: Australian Dollar
gl: Dólar australiano

en: Swiss Franc
gl: Franco suizo

en: Credit card
gl: Tarxeta de cŕedito

en: host
gl: máquina

en: And
gl: E

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Argentine Peso
gl: Peso Arxentino

en: Aruban Florin
gl: Florín de Aruba

en: Brunei Dollar
gl: Dólar de Brunei

en: Bahamian Dollar
gl: Dólar de las Bahamas

en: Belize Dollar
gl: Dólar de Belice

en: Congolese Franc
gl: Franco congoleño

en: Chilean Peso
gl: Peso Chileno

en: Colombian Peso
gl: Peso Colombiano

en: Dominican Peso
gl: Peso Dominicano

en: Algerian Dinar
gl: Dinar Arxelino

en: Egyptian Pound
gl: Libra exipcia
