Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Tags
hi: उपनाम

en: ERROR
hi: त्रुटि

en: root
hi: मूल

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Email
hi: ईमेल

en: Year
hi: वर्ष

en: Host
hi: होस्ट

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Month
hi: माह

en: email
hi: ईमेल

en: Example
hi: उदाहरण

en: Day
hi: दिन

en: Color
hi: रंग

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Commerce
hi: व्यापार

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Limit
hi: सीमा

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: The message has been sent.
hi: संदेश भेज दिया गया है |

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Debug
hi: डिबग

en: Blue
hi: नीला

en: Administrator
hi: प्रशासक

en: Euro
hi: यूरो

en: Context
hi: संदर्भ

en: Account
hi: खाता

en: Member
hi: सदस्य

en: host
hi: होस्ट

en: And
hi: और

en: Guarani
hi: गुआरानी

en: Checked
hi: जाँचा
