Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (99 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Tags
it: Etichette

en: root
it: radice

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Year
it: Anno

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Textfield
it: Campo testo

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Month
it: Mese

en: Amount
it: Importo

en: Payment
it: Pagamento

en: Example
it: Esempio

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Color
it: Colore

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Manual
it: Manuale

en: Limit
it: Limite

en: Fixed
it: Fisso

en: The message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: White
it: Bianco

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Blue
it: Blu

en: Administrator
it: Amministratore

en: Context
it: Contesto

en: Account
it: Profilo

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: Or
it: O

en: Errors
it: Errori

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Danish Krone
it: Corona danese

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: Norwegian Krone
it: Corona norvegiese

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Swedish Krona
it: Corona svedese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Credit card
it: Carta di credito

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: Mexican Peso
it: Peso messicano

en: And
it: E

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Warnings
it: Notifiche

en: Bank Transfer
it: Bonifico

en: Payload
it: Contenuto

en: Netherlands Antillean Guilder
it: Fiorino delle Antille Olandesi

en: Argentine Peso
it: Peso argentino

en: Aruban Florin
it: Fiorino di Aruba

en: Azerbaijanian Manat
it: Manat azerbaijano

en: Brunei Dollar
it: Dollaro del Brunei

en: Brazilian Real
it: Real brasiliano

en: Bahamian Dollar
it: Dollaro delle Bahamas

en: Belize Dollar
it: Dollaro del Belize

en: Congolese Franc
it: Franco congolese

en: Chilean Peso
it: Peso cileno

en: Colombian Peso
it: Peso colombiano

en: Dominican Peso
it: Peso domenicano

en: Algerian Dinar
it: Dinaro algerino

en: Egyptian Pound
it: Sterlina egiziana

en: Ethiopian Birr
it: Birr etiope

en: Falkland Islands Pound
it: Sterlina delle Isole Falkland

en: Gibraltar Pound
it: Sterlina di Gibilterra

en: Indian Rupee
it: Rupia indiana

en: Jamaican Dollar
it: Dollaro jamaicano

en: Kenyan Shilling
it: Scellino keniota

en: Cayman Islands Dollar
it: Dollaro delle isole Cayman

en: Lebanese Pound
it: Sterlina libanese

en: Sri Lanka Rupee
it: Rupia dello Sri Lanka

en: Liberian Dollar
it: Dollaro liberiano

en: Malaysian Ringgit
it: Ringgit malese

en: Nepalese Rupee
it: Rupia nepalese

en: Philippine Peso
it: Peso filippino

en: Qatari Rial
it: Rial del Qatar

en: Romanian Leu
it: Leu romeno

en: Serbian Dinar
it: Dinaro serbo

en: Saudi Riyal
it: Riyal saudita

en: Solomon Islands Dollar
it: Dollaro delle Isole Solomon

en: Saint Helena Pound
it: Sterlina di Saint Helena

en: Somali Shilling
it: Scellino somalo

en: Turkish Lira
it: Lira turca

en: Trinidad and Tobago Dollar
it: Dollaro di Trinidad e Tobago

en: New Taiwan Dollar
it: Nuovo dollaro taiwanese

en: Tanzanian Shilling
it: Scellino tanzanese

en: East Caribbean Dollar
it: Dollaro dei Caraibi orientali

en: Yemeni Rial
it: Rial yemenita

en: Zambian Kwacha
it: Kwacha dello Zambia

en: Russian Ruble
it: Rublo russo

en: orders
it: ordini

en: Checked
it: Selezionato

en: Moroccan Dirham
it: Dirham marocchino

en: The @type %title has been deleted.
it: Il %title di tipo @type è stato eliminato.

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
