Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Quantity
ja: 数量

en: Tags
ja: タグ

en: ERROR
ja: エラー

en: root
ja: ルート

en: Label
ja: ラベル

en: 15 Minutes
ja: 15分

en: View
ja: ビュー

en: Email
ja: メール

en: Year
ja: 年

en: Host
ja: ホスト

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Month
ja: 月

en: Amount
ja: 量

en: email
ja: メール

en: Payment
ja: 決済

en: Example
ja: 例

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Color
ja: 色

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Manual
ja: 手動

en: Limit
ja: 制限

en: Query
ja: クエリー

en: Fixed
ja: 固定

en: The message has been sent.
ja: メッセージが送信されました。

en: White
ja: 白

en: Donate
ja: 寄付

en: Flexible
ja: フレキシブル

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Debug
ja: デバッグ

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Blue
ja: ブルー

en: 5 Minutes
ja: 5分

en: Administrator
ja: 管理者

en: Context
ja: コンテキスト

en: Account
ja: アカウント

en: Or
ja: または

en: Member
ja: メンバー

en: Errors
ja: エラー

en: Lek
ja: レク

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: REJECTED
ja: 却下されました

en: host
ja: ホスト

en: And
ja: および

en: DEFAULT
ja: デフォルト

en: Guarani
ja: グアラニー語

en: Warnings
ja: 警告

en: orders
ja: 注文

en: Checked
ja: チェック済

en: The @type %title has been deleted.
ja: @type %title を削除しました。

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: Status Details
ja: 状態の詳細
