Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: root
kn: ಮೂಲ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Stripe
kn: ಪಟ್ಟೆ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: updates
kn: ಅಪ್ಡೇಟುಗಳು

en: LOW
kn: ಕಡಿಮೆ

en: HIGH
kn: ಹೆಚ್ಚು
