Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (49 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Quantity
lt: Kiekis

en: Tags
lt: Raktažodžiai

en: ERROR
lt: KLAIDA

en: Label
lt: Etiketė

en: View
lt: Peržiūrėti

en: name
lt: vardas

en: Email
lt: El. paštas

en: Year
lt: Metai

en: Host
lt: Serveris

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Textfield
lt: Tekstinis laukelis

en: Plain text
lt: Paprastas tekstas

en: Month
lt: Mėnesis

en: Amount
lt: Suma

en: email
lt: el. paštas

en: Payment
lt: Mokėjimas

en: Example
lt: Pavyzdys

en: Week
lt: Savaitė

en: Day
lt: Diena

en: Color
lt: Spalva

en: Ascending
lt: Didėjančia tvarka

en: Descending
lt: Mažėjančia tvarka

en: Stripe
lt: Žymėjimas

en: Limit
lt: Limitas

en: Query
lt: Užklausa

en: Fixed
lt: Fiksuotas

en: The message has been sent.
lt: Jūsų žinutė išsiųsta

en: White
lt: Baltas

en: Flexible
lt: Lankstus

en: @type: deleted %title.
lt: @type: pašalintas %title.

en: Debug
lt: Derinimas

en: Subscription
lt: Prenumerata

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Administrator
lt: Administratorius

en: Context
lt: Kontekstas

en: Account
lt: Paskyra

en: Or
lt: Arba

en: Errors
lt: Klaidos

en: Credit card
lt: Kredininė kortelė

en: REJECTED
lt: ATMESTA

en: host
lt: serveris

en: NEW
lt: NAUJAS

en: Bank Transfer
lt: Bankinis pavedimas

en: Checked
lt: Pasirinkta

en: The @type %title has been deleted.
lt: @type %title buvo pašalintas.

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.
