Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: root
oc: raiç

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: name
oc: nom

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Year
oc: Annada

en: Host
oc: Òste

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Month
oc: Mes

en: Amount
oc: Montant

en: email
oc: corrièr electronic

en: Payment
oc: Pagament

en: Example
oc: Exemple

en: Day
oc: Jorn

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Query
oc: Requèsta

en: Fixed
oc: Fixe

en: The message has been sent.
oc: Lo messatge es estat mandat.

en: White
oc: Blanc

en: EXPIRED
oc: EXPIRAT

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Debug
oc: Depuracion

en: Blue
oc: Blau

en: Context
oc: Contèxte

en: Account
oc: Compte

en: Or
oc: Ou

en: host
oc: nom de domeni

en: And
oc: Et

en: Warnings
oc: Avertiments
