Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Tags
ro: Etichete

en: root
ro: rădăcină

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Email
ro: email

en: Year
ro: Anul

en: Host
ro: Gazdă

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Month
ro: Lună

en: Amount
ro: Suma

en: Payment
ro: Plată

en: Example
ro: Exemplu

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Color
ro: Culoare

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Limit
ro: Limită

en: Query
ro: Interogare

en: Fixed
ro: Fix

en: The message has been sent.
ro: Mesajul a fost trimis.

en: Flexible
ro: Flexibil

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: Blue
ro: Albastru

en: Account
ro: Cont

en: Or
ro: Sau

en: Contribute
ro: Contribuiţi

en: Errors
ro: Erori

en: Credit card
ro: Card de credit

en: host
ro: gazdă

en: And
ro: Și

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Warnings
ro: Avertizări

en: orders
ro: comenzi

en: Checked
ro: Bifat

en: The @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost șters.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.
