Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (163 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Quantity
ru: Количество

en: Tags
ru: Теги

en: ERROR
ru: ОШИБКА

en: root
ru: корень

en: Label
ru: Метка

en: 15 Minutes
ru: 15 минут

en: View
ru: Просмотр

en: name
ru: имя

en: Year
ru: Год

en: Host
ru: Хост

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Month
ru: Месяц

en: Amount
ru: Сумма

en: Debug Mode
ru: Режим отладки

en: Payment
ru: Оплата

en: Example
ru: Пример

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Color
ru: Цвет

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Adaptive
ru: Адаптивное значение

en: Commerce
ru: Торговля

en: Stripe
ru: Полоса

en: Manual
ru: Вручную

en: Limit
ru: Предел

en: Query
ru: Запрос

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: The message has been sent.
ru: Сообщение отправлено.

en: White
ru: Белый

en: Donate
ru: Пожертвовать

en: ACTIVE
ru: АКТИВНЫЙ

en: EXPIRED
ru: ЗАВЕРШИВШИЙСЯ

en: Flexible
ru: Гибкий

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Debug
ru: Отладка

en: Subscription
ru: Подписка

en: Blue
ru: Синий

en: 5 Minutes
ru: 5 минут

en: 10 Minutes
ru: 10 минут

en: 5 Seconds
ru: 5 секунд

en: 10 Seconds
ru: 10 секунд

en: 15 Seconds
ru: 15 секунд

en: Administrator
ru: Администратор

en: Euro
ru: Евро

en: US Dollar
ru: Доллар США

en: Context
ru: Контекст

en: Account
ru: Учётная запись

en: Canadian Dollar
ru: Канадский Доллар

en: Or
ru: Или

en: Contribute
ru: Предоставлять

en: Member
ru: Участник

en: Errors
ru: Ошибки

en: Australian Dollar
ru: Австралийский Доллар

en: Swiss Franc
ru: Швейцарский Франк

en: Czech Koruna
ru: Чешская крона

en: Danish Krone
ru: Датская Крона

en: Hong Kong Dollar
ru: Гонконгский Доллар

en: Norwegian Krone
ru: Норвежская Крона

en: New Zealand Dollar
ru: Новозеландский Доллар

en: Swedish Krona
ru: Шведская Крона

en: Singapore Dollar
ru: Сингапурский Доллар

en: Lek
ru: Албанский лек

en: Redirect URL
ru: Перенаправление на URL

en: Credit card
ru: Кредитная карта

en: REJECTED
ru: ОТКАЗАНО

en: Yen
ru: Йена

en: Mexican Peso
ru: Мексиканский Песо

en: host
ru: хост

en: And
ru: И

en: Payment Method
ru: Метод оплаты

en: Guarani
ru: Гуарани

en: NEW
ru: НОВОЕ

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: Order Type
ru: Тип сортировки

en: Bank Transfer
ru: Банковский перевод

en: Contributor
ru: Участник

en: Quarter
ru: Квартал

en: Payload
ru: Полезная нагрузка

en: Afghani
ru: Афгани

en: Netherlands Antillean Guilder
ru: Гульден Нидерландских Антильских островов

en: Kwanza
ru: Кванза

en: Argentine Peso
ru: Аргентинский Песо

en: Aruban Florin
ru: Флорин Арубы

en: Azerbaijanian Manat
ru: Азербайджанские Манаты

en: Taka
ru: Така

en: Brunei Dollar
ru: Брунейский Доллар

en: Brazilian Real
ru: Бразильский Реал

en: Bahamian Dollar
ru: Багамский доллар

en: Belize Dollar
ru: Белизский Доллар

en: Congolese Franc
ru: Конголезский Франк

en: Chilean Peso
ru: Чилийское Песо

en: Yuan Renminbi
ru: Китайский юань

en: Colombian Peso
ru: Колумбийское Песо

en: Dominican Peso
ru: Доминиканское Песо

en: Algerian Dinar
ru: Алжирский Динар

en: Egyptian Pound
ru: Египетский Фунт

en: Ethiopian Birr
ru: Эфиопский Быр

en: Falkland Islands Pound
ru: Фунт Фолклендских островов

en: Gibraltar Pound
ru: Гибралтарский Фунт

en: Kuna
ru: Куна

en: Gourde
ru: Гурд

en: Forint
ru: Форинт

en: Indian Rupee
ru: Индийская рупия

en: Jamaican Dollar
ru: Ямайский Доллар

en: Kenyan Shilling
ru: Кенийский Шиллинг

en: Won
ru: Вона

en: Cayman Islands Dollar
ru: Доллар островов Кайман

en: Lebanese Pound
ru: Ливанский Фунт

en: Sri Lanka Rupee
ru: Шри-Ланкийская Рупия

en: Liberian Dollar
ru: Либерийский Доллар

en: Loti
ru: Лоти

en: Kyat
ru: Кьят

en: Pataca
ru: Патака

en: Malaysian Ringgit
ru: Малайзийский Ринггит

en: Naira
ru: Найра

en: Nepalese Rupee
ru: Непальская Рупия

en: Balboa
ru: Бальбоа

en: Philippine Peso
ru: Филиппинское Песо

en: Qatari Rial
ru: Катарский Риал

en: Romanian Leu
ru: Румынский Лей

en: Serbian Dinar
ru: Сербский Динар

en: Saudi Riyal
ru: Саудовский Риял

en: Solomon Islands Dollar
ru: Доллар Соломоновых Островов

en: Saint Helena Pound
ru: Фунт острова Святой Елены

en: Leone
ru: Леоне

en: Somali Shilling
ru: Сомалийский Шиллинг

en: Lilangeni
ru: Лиланджени

en: Baht
ru: Бат

en: Turkish Lira
ru: Турецкая Лира

en: Trinidad and Tobago Dollar
ru: Доллар Тринидада и Тобаго

en: New Taiwan Dollar
ru: Новый Тайваньский Доллар

en: Tanzanian Shilling
ru: Танзанийский Шиллинг

en: Hryvnia
ru: Гривна

en: Dong
ru: Донг

en: Vatu
ru: Вату

en: Tala
ru: Тала

en: CFA Franc BEAC
ru: Франк КФА ВЕАС

en: East Caribbean Dollar
ru: Восточно-Карибский Доллар

en: CFA Franc BCEAO
ru: Франк КФА ВСЕАО

en: CFP Franc
ru: Франк КФП

en: Yemeni Rial
ru: Йеменский Риал

en: Rand
ru: Ранд

en: Zambian Kwacha
ru: Замбийская Квача

en: Kwacha
ru: Квача

en: Created At
ru: Дата создания

en: Russian Ruble
ru: Российский рубль

en: orders
ru: заказы

en: Bulgarian Lev
ru: Болгарский Лев

en: Checked
ru: Выбранный

en: Moroccan Dirham
ru: Марокканский дирхам

en: Tenge
ru: Тенге

en: Som
ru: Сом

en: The @type %title has been deleted.
ru: @type %title был удалён.

en: CANCELED
ru: ОТМЕНЕНО

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: 2 Seconds
ru: 2 секунды

en: Status Details
ru: Детали статуса
