Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Quantity
tr: Miktar

en: Tags
tr: Etiketler

en: ERROR
tr: HATA

en: root
tr: kök

en: Label
tr: Etiket

en: 15 Minutes
tr: 15 Dakika

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Year
tr: Yıl

en: Host
tr: Sunucu

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Month
tr: Ay

en: Amount
tr: Miktar

en: email
tr: e-posta

en: Payment
tr: Ödeme

en: Example
tr: Örnek

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Color
tr: Renk

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Commerce
tr: Ticaret

en: Limit
tr: Sınır

en: Query
tr: Sorgu

en: Fixed
tr: Sabit

en: The message has been sent.
tr: İleti gönderildi.

en: White
tr: Beyaz

en: Donate
tr: Bağış

en: Flexible
tr: Esnek

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Blue
tr: Mavi

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Euro
tr: Avro

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Account
tr: Hesap

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Or
tr: Veya

en: Member
tr: Üye

en: Errors
tr: Hatalar

en: Australian Dollar
tr: Avustralya Doları

en: Swiss Franc
tr: İsviçre Frangı

en: Danish Krone
tr: Danimarka Kronu

en: Norwegian Krone
tr: Norveç Kronu

en: Swedish Krona
tr: İsveç Kronu

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Credit card
tr: Kredi Kartı

en: REJECTED
tr: REDDEDİLDİ

en: host
tr: sunucu

en: And
tr: Ve

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: NEW
tr: YENİ

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Bank Transfer
tr: Banka Havalesi

en: Romanian Leu
tr: Romanya Levi

en: Turkish Lira
tr: Türk Lirası

en: Russian Ruble
tr: Rus Rublesi

en: Bulgarian Lev
tr: Bulgar Levası

en: Checked
tr: İşaretli

en: The @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Status Details
tr: Durum Detayı
