Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Year
ug: يىل

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Month
ug: ئاي

en: Day
ug: كۈن

en: Color
ug: رەڭ

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: The message has been sent.
ug: ئۇچۇر يوللاندى.

en: White
ug: ئاق

en: Blue
ug: كۆك

en: Or
ug: ياكى
