Open Collective (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (47 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Disabled
vi: Tắt

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Tags
vi: Thẻ

en: ERROR
vi: LỖI

en: root
vi: gốc

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: name
vi: tên

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Year
vi: Năm

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Plain text
vi: Văn bản thuần

en: Month
vi: Tháng

en: Amount
vi: Số lượng

en: Debug Mode
vi: Chế độ gỡ lỗi

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Example
vi: Ví dụ

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: Color
vi: Màu sắc

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Stripe
vi: Đường viền

en: Manual
vi: Thủ công

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Query
vi: Truy vấn

en: Fixed
vi: Cố định

en: The message has been sent.
vi: Thông điệp đã được gửi.

en: EXPIRED
vi: ĐÃ HẾT HẠN

en: Flexible
vi: Linh hoạt

en: @type: deleted %title.
vi: @type: đã xóa %title.

en: Debug
vi: Tìm lỗi

en: Subscription
vi: Đăng ký

en: Blue
vi: Xanh

en: Administrator
vi: Người quản lý

en: Context
vi: Ngữ cảnh

en: Account
vi: Tài khoản

en: Or
vi: Hoặc

en: Contribute
vi: Đóng góp

en: Member
vi: Thành viên

en: Credit card
vi: Thẻ tín dụng

en: And
vi: Và

en: Warnings
vi: Thắng

en: HOST
vi: MÁY
