OpenCulturas (1.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (138 entries)

en: Focus
mr: दृष्टीक्षेप

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: edit user
mr: वापरकर्ता संपादन

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Moderated content
mr: नियंत्रित मजकूर

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: content
mr: मजकूर

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: more
mr: आणखी

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Recommendations
mr: सुचवणे

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: License
mr: परवाना

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Version
mr: आवृत्ती

en: File
mr: फाईल

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: default
mr: मुलभूत

en: Message
mr: संदेश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: category
mr: गट

en: Legal
mr: कायदेशीर

en: Terms & Conditions
mr: नियम आणि अटी

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Changes
mr: बदल

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Off
mr: बंद

en: Welcome
mr: स्वागत आहे

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: Navigation
mr: आवागमन

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: English
mr: इंग्लीश

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Languages
mr: भाषा

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Published comments
mr: प्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: No comments available.
mr: टिप्पणी उपलब्ध नाही

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mr: सद्स्याने शेवटची कृती केल्यापासून या वेळे पर्यंत त्याला ऒनलाईन समजल्या जाईल.

en: German
mr: जर्मन

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Who's new
mr: नविन सदस्य

en: Language name
mr: भाषेचे नाव

en: Select language
mr: भाषा निवडा

en: Personal contact form
mr: खाजगी संपर्क अर्ज

en: Who's online
mr: सध्या कोण कोण आलेले आहे?

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा

en: Welcome to [site:name]
mr: [site:name] मध्ये आपले स्वागत
