OpenCulturas (1.1.3) - en to os translation catalogue (51 entries)

en: Home
os: Cæйраг

en: Title
os: Сæр

en: Body
os: Мидис

en: Pages
os: Фæрстæ

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Username
os: Архайæджы ном

en: content
os: мидис

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: List
os: Номхыгъд

en: Subject
os: Темæ

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Remove
os: Схаф

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Administration
os: Разамынад

en: Comments
os: Комментари

en: More
os: Ноджы

en: Action
os: Архайд

en: Tags
os: Тегтæ

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Homepage
os: Хæдзарон фарс

en: Categories
os: Категоритæ

en: Download
os: Рахæсс

en: Version
os: Верси

en: File
os: Файл

en: Advanced options
os: Уæлæмхас амонæнтæ

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Size
os: Ас

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Message
os: Хъусинаг

en: No log messages available.
os: Системон журналы хъусинæгтæ нæй.

en: Image
os: Сурæт

en: Category
os: Категори

en: Name
os: Ном

en: Export
os: Экспорт

en: Taxonomy term
os: Таксономийы термин

en: Label
os: Нысан

en: Preview
os: Развæлгъау фенд

en: Help
os: Æмбарынгæнæн

en: Default
os: Æнæивд

en: View
os: Фенд

en: Filename
os: Файлы ном
