OpenCulturas (1.2.4) - en to be translation catalogue (234 entries)

en: Focus
be: Выбар актыўных элементаў

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: edit user
be: Рэдактыраваць карыстальніка

en: Pages
be: Старонкі

en: Status
be: Статус

en: Register
be: Зарэгістраваць/ца

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Moderated content
be: праверанае (адмадэраванае) змесціва

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: content
be: змест

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: more
be: болей

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: default
be: прадвызначана

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Image
be: Малюнак

en: Category
be: Катэгорыя

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Archive
be: Архіў

en: View
be: Праглядзець

en: Audio
be: Аўдыё

en: Filename
be: Назва файла

en: Teaser
be: Цвялілка

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: User Name
be: Імя Карыстальніка

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Attachment
be: Дадатак

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Contact
be: Кантакт

en: Created
be: Створана

en: Question
be: Пытанне

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Logo
be: Лагатып

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Fields
be: Палі

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Details
be: Падрабязна

en: Widget
be: Віджэт

en: Table
be: Табліца

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Online
be: Анляйн

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Anonymous
be: Ананім

en: Tools
be: Прылады

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Profile
be: Профіль

en: Duration
be: Працягласць

en: Function
be: Функцыя

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Authored on
be: Дата:

en: Show
be: Паказаць

en: English
be: Ангельская

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: Member for
be: Сябра цягам

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: Languages
be: Мовы

en: Map
be: Мапа

en: Entity
be: Сутнасць

en: Caption
be: Загаловак

en: Bookmark
be: Закладка

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: People
be: Карыстальнікі

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Revision
be: Версія

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Published comments
be: Апублікаванае

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: Apply
be: Ужыць

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Translation
be: Пераклад

en: Remove field
be: Выдаліць поле

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Language code
be: Код мовы

en: Profiles
be: Профілі

en: Administrator
be: Адміністратар

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: Account settings
be: Налады рахункаў

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анлайн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: German
be: Нямецкая

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Publish content
be: Апублікаваць змесціва

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: Additional information
be: Дадатковая інфармацыя

en: Translate
be: Перакласці

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Block type
be: Тып блоку

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: Main navigation
be: Галоўная навігацыя

en: Dates
be: Даты

en: Not applicable
be: Не датычыцца

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Delete comment
be: Выдаліць каментар

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: Draft
be: Чарнавік

en: All terms
be: Усе тэрміны

en: Compact
be: Кампактны

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Who's new
be: Новыя карыстальнікі

en: Language name
be: Назва мовы

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: Edit field
be: Рэдагаваць поле

en: Who's online
be: Анлайн

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Published status
be: Апублікованы статус

en: Main page content
be: Кантэнт галоўнай старонкі

en: Full comment
be: Поўны каментар

en: Save comment
be: Захаваць каментар

en: Unapproved comments
be: Непацверджаныя каментары

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Усё змесціва

en: Recent content
be: Апошнія матэрыялы

en: Unpublish content
be: Неапублікоўваць змесціва

en: Make content sticky
be: Пазначыць змесціва птушкай

en: Make content unsticky
be: Адмяніць пазначэнне змесціва

en: Promote content to front page
be: Прасоўваць змесціва на галоўную старонку

en: Remove content from front page
be: Выдаліць змесціва з галоўнай старонкі

en: Save content
be: Захаваць змесціва

en: Find and manage content.
be: Шукаць і правіць змесціва.

en: The name of the shortcut.
be: Назва хуткай спасылкі.

en: Taxonomy term page
be: Старонка тэрміна таксаноміі

en: No people available.
be: Няма даступных карыстальнікаў.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
be: Адміністратар стварыў для вас рахунак карыстальніка на сайце [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
be: Шукаць і кіраваць людзьмі, якія ўзаемадзейнічаюць з вашым сайтам.

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: Recent log messages
be: Апошнія запісы журналу

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
be: Кіраванне рахункамі карыстальнікаў, ролямі і правамі доступу.

en: Not specified
be: Не вызначана

en: Default translation
be: Прадвызначаны пераклад

en: User interface translation
be: Пераклад інтэрфэйсу карыстальнікаў

en: Custom block library
be: Набор уласных блокаў

en: User account menu
be: Меню рахункаў карыстальнікаў

en: Basic block
be: Звычайны блок

en: A basic block contains a title and a body.
be: Звычайны блок мае загаловак і тэкст

en: Restricted HTML
be: Абмежаваная HTML

en: Find and manage custom blocks.
be: Шукаць і правіць уласнымі блокамі.

en: Find and manage files.
be: Шукаць і правіць фалы.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
be: Змесціва якое належыць да якогась тэрміну таксаноміі

en: Who's online block
be: Блок хто ў сеціве

en: Apply your search criteria
be: Прыкласці крытэрыю пошуку

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
be: Каб прыкласці крытэрыю пошуку, націсніце на  гузік <em>Фільтраваць</em>.

en: Find and manage content
be: Шукаць і правіць змесціва

en: Filter actions
be: Дзеянні фільтру

en: Sort actions
be: Дзеянні сатравання

en: Find and manage comments.
be: Шукаць і правіць каментары.

en: There are no custom blocks available.
be: Няма даступных уласных блокаў.
